Akcja „Zdrowo i wesoło”

 

Akcja „Zdrowo i wesoło” – przedszkolaki z białostockich placówek uczyły się, jak dbać o zęby – relacja Marcina Mazewskiego

To promocja zdrowego stylu życia i nauka poprzez zabawę. Taki cel przyświecał organizatorom Dnia Dziecka w Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkole Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Były przedstawienia, zabawy i różne warsztaty. Udział w zajęciach wzięło około 60 dzieci z trzech białostockich przedszkoli.

Jak mówi dyrektor Centrum Zawodów Medycznych i Społecznych – Szkole Policealnej Województwa Podlaskiego w Białymstoku Grażyna Citko, niezwykle ważna jest profilaktyka.

Uczymy od małego zdrowych nawyków – szczotkowania zębów, zdrowego stylu odżywiania, mycia rąk. To są takie podstawowe rzeczy, ale od małego jak to wszczepimy, to później będzie to procentowało – dodaje Grażyna Citko.

Jak dodaje lekarz stomatolog Agnieszka Nikołajuk-Kopańko, o myciu zębów należy przypominać nieustannie. Mimo że profilaktyka jest teraz na bardzo wysokim poziomie, to 90 procent dzieci choruje na próchnicę – dodaje.

To już szósta edycja takiej akcji skierowanej do najmłodszych w Centrum Zawodów Medycznych przy ul. Ogrodowej. W grudniu zaplanowano warsztaty profilaktyczne z myślą o seniorach.

Dostęp 25.05.2023 https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/226859

keyboard_arrow_up